Padomi kubla pamatam

Padomi kubla pamatam

Pirms iegādāties koka kublu, ieteicams jau laicīgi sagatavot pamatu, uz kura tas tiks uzstādīts. Stingra un līdzena pamatne ne tikai pozitīvi ietekmē kubla ilgmūžību, bet arī sniegs gandarījumu un drošības sajūtu tā lietošanas gaitā. Šajā rakstā iepazīstināsim Jūs ar faktoriem, kas jāņem vērā, izvēloties – uz kā tad vislabāk kublu uzstādīt…

Stabilitāte un vienmērīgums

Ciets un līdzens – tās ir divas vissvarīgākās prasības kubla pamatam. Pamatnei jābūt pietiekami stiprai, lai tā atbalstītu pilnu kublu ar ūdeni un cilvēkiem, un tai jābūt precīzi nolīmeņotai, lai ūdens kublā ir vienmērīgā līmenī pret malām, nevis – vienā pusē ūdens augstāk, citā zemāk. Tas gan nenozīmē, ka baļļas pamata sagatavošana tāpēc ir dārgs prieks un ka tai obligāti jābūt no tāda un tāda materiāla… Ir plašas izvēles iespējas, kas nodrošina tādu pašu stabilitātes līmeni, vienlaikus izskatoties krāšņi Jūsu pagalmā vai pirts teritorijā!

Idejas pamatnes materiālam

Dažas populāras materiālu izvēles iespējas kubla pamatam ir grants, bruģakmeņi, flīzes un koka konstrukcijas (terases). Izvēle patiešām ir atkarīga no īpašnieka gaumes un nav viens konkrēts „pareizais” materiāls, ko izvēlēties. Kā redzams, arī mūsu klientu gaumes ir dažādas un pamati – dažnedažādākie!

Stiklašķiedras koka kubla pamats
Koka kubla pamatne
Kubla pamatnes izbūve
Stiklašķiedras kubla pamats

Vērts padomāt par gaisa cirkulāciju

Ja iespējams, kublu vislabāk ir uzstādīt nedaudz paceltu no zemes, lai gaiss brīvi cirkulētu zem tā un mitrums iztvaikotu. Tas ir ieteicams, neatkarīgi no tā, kādā vidē notiek uzstādīšana – ēnainā vietā vai tiešos saules staros. Latvijas visai mainīgajā un samērā mitrajā klimatā pastāv risks, ka sāksies aļģu un pelējuma veidošanās zem apdares dēļiem, ja kubls ilgstoši atradīsies nemainīgā pozīcijā un bez gaisa cirkulācijas zem tā… Taču – par laimi – kubliem ar stiklašķiedras vannu (kādus izgatavojam mēs) tā „skāde” ir viegli novēršama, ja arī tā notiek un par gaisa cirkulāciju nav tik ļoti padomāts. Tāpēc ļoti par šo uztraukties nav obligāti. Šis ir tikai ieteikums.

Vēlies izmēģināt atpūtu koka kublā? Dodies šeit un aizpildi nomas pieteikuma formu – https://kokakublins.lv/rent

Vēlies papildināt savu mājas teritoriju vai pirts zonu ar stiklašķiedras koka kublu? Dodies šeit, lai iegādātos – https://kokakublins.lv/order

Novēlam patīkamu atpūtu!