Padomi kubla lietošanai ziemā

Padomi kubla lietošanai ziemā

Ziema vairs nav aiz kalniem! Kad ārā temperatūra ir zem nulles, relaksācija kublā rada maģisku atmosfēru, kas atstās vienaldzīgu tikai reti kuru pirts procedūru cienītāju! Tomēr mums ir daži padomi, ko ieteicams ņemt vērā tieši ziemas sezonā – ar tiem arī padalīsimies šajā rakstā.

Ūdens uzsilšana ziemā var aizņemt ilgāku laiku

Jāņem vērā, ka ūdens uzsilšana kublā prasīs ilgāku laiku kā parasti – gaisa temperatūra kubla uzsilšanas ātrumam ir nozīmīgs faktors. Tāpēc, lai paātrinātu ūdens uzsilšanas procesu, uzlieciet kubla vāku. Tādā veidā ārējā klimata ietekme nevajadzīgi nepaildzinās ūdens uzsilšanu.

Kad gaisa temperatūra nokrītas zem nulles

Kad termometra stabiņš jau noslīdējis zem nulles, jāpārliecinās, ka ūdens sasalšana kublā nekad netiek pieļauta. Tā kā ūdens sasalšanas laikā izplešas, tā apjoma palielināšanās var radīt nopietnu kaitējumu stiklašķiedras oderējumam, koka paneļiem, sildītājiem un masāžas sistēmām – tieši tādēļ ir svarīgi domāt uz priekšu, lai Jūsu kublam nerastos bojājumi tīri muļķīgas neuzmanības dēļ.

Piemēram – temperatūra pazeminās līdz -5°, un baļļa ir piepildīta gandrīz līdz augšai… Ja koka kublu plāno izmantot nākamajā dienā, baseinā var atstāt ūdeni tikai tādā daudzumā, lai tas ātri nesasaltu… Tomēr, ja kubls stāvēs neizmantots nedēļu vai ilgāk, tad tas ir pilnībā jāiztukšo. Pilnībā iztukšot kublu nozīmē ne tikai izvadīt visu ūdeni, bet arī pārliecināties, ka dažādos savienojumos un šļūtenēs nepaliek ūdens…

Ja kublam ir uzstādīta aeromasāžas sistēma, no šīs sistēmas caurulēm un šļūtenēm ir jāizpūš atlikušais ūdens. Vispirms pilnībā iztukšojiet kubla baseinu, pēc tam ieslēdziet gaisa masāžas pūtēju un atstājiet to darboties 5 līdz 7 minūtes, līdz viss atlikušais ūdens iztecēs. Taču runājot par hidromasāžas sistēmu, ūdens nav papildus jāizvada – tas tiek pilnībā izvadīts no sistēmas, kad ventilators ir izslēgts.

Neplānojiet lietošanu ziemā? Tad kublu jāieziemo

Ja kubls visu ziemu netiks lietots, tad tam vajadzētu būt sagatavotam pārziemošanai. Pirmkārt – ūdens ir pilnībā jāizvada no kubla, tā sildītāja, masāžas sistēmām un citiem savienojumiem. Tas attiecas uz visiem kublu un to baseinu veidiem – stiklašķiedras-koka kubliem, polipropilēna un koka kubliem. Ja ir uzstādīts kubls ar iekšējo krāsni, ap to var ietīt izolācijas audumu! Ja ar ārējo krāsni – krāsni iespējams atvienot uzglabāšanai siltākās telpās, un pašu baļļu ietīt ar izolācijas audumu. Filtrus, masāžas sūkņus un citu aprīkojumu, ko vien iespējams atvienot, ieteicams pēc atvienošanas uzglabāt siltākās telpās, nevis ārā.

Šie daži padomi noderēs, lai pilnvērtīgāk izbaudītu atpūtu kublā arī ziemā, vienlaicīgi parūpējoties, lai Jūsu kubls kalpotu pēc iespējas ilgāk!

Vēlies izmēģināt atpūtu kublā?

Dodies šeit, lai pieteiktu nomu – https://kokakublins.lv/rent

Vēlies papildināt savu pagalmu vai pirts zonu ar stiklašķiedras-koka kublu?

Dodies šeit, lai pasūtītu kublu pēc savām vēlmēm un vajadzībām – https://kokakublins.lv/order